Pelargonium lobatum L’Hérit. [as Geranium Africanum noctu olens tuberosum vitis foliis hirsutis]

J. Commelin, Horti medici Amstelodamensis rariorum tam Orientalis, vol. 2: t. 62 (1701)

drawing:
engraving:

family: Geraniaceae
subfamily:
tribe:
subtribe:

epithet cited: lobatus,-a,-um
epithet recognized: lobatus,-a,-um

illustration contributed by:
Missouri Botanical Garden, St. Louis, U.S.A.
view at archive.org

permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=122244

full size (if available)

Synonyms:
  1. Geraniospermum heracleiforme (Lodd.) Kuntze
  2. Geraniospermum lobatum (Burm.f.) Kuntze
  3. Geranium lobatum Burm.f.
  4. Pelargonium lobatum Sims

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Pelargonium lobatum L’Hérit. [as Geranium Africanum noctu olens tuberosum vitis foliis hirsutis]
J. Commelin, Horti medici Amstelodamensis rariorum tam Orientalis, vol. 2: t. 62 (1701)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: rl3sa2b95n78p0kkhjt8h395v4
SESSION date in: 2019-08-22
SESSION time in: 10:57:26
SESSION unix time in : 1566464246
SESSION unix time out: 1566464846
time_left: 600
current unix time :1566464246
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 34.239.158.107