Pelargonium peltatum (L.) L’Hérit. [as Geranium Africanum frutescens foliis inferioribus Asari, superioribus staphidis agriae splendentibus et maculatis]

J.W. Weinmann, Phytanthoza iconographia, vol. 3: t. 539, fig. c (1742) [unsigned]

drawing: unsigned
engraving:

family: Geraniaceae
subfamily:
tribe:
subtribe:

epithet cited: peltatus,-a,-um
epithet recognized: peltatus,-a,-um

illustration contributed by:
Missouri Botanical Garden, St. Louis, U.S.A.
view at archive.org

permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=134612

full size (if available)

Synonyms:
  1. Geranium peltatum L.
  2. Pelargonium lateripes L’Hérit.

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Pelargonium peltatum (L.) L’Hérit. [as Geranium Africanum frutescens foliis inferioribus Asari, superioribus staphidis agriae splendentibus et maculatis]
J.W. Weinmann, Phytanthoza iconographia, vol. 3: t. 539, fig. c (1742) [unsigned]
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: manivc7ov2l130gfofgk2mn9j0
SESSION date in: 2019-07-23
SESSION time in: 22:23:23
SESSION unix time in : 1563913403
SESSION unix time out: 1563914003
time_left: 600
current unix time :1563913403
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 3.84.139.101