Cerastium glomeratum Thuill.

Thomé, O.W., Flora von Deutschland Österreich und der Schweiz, Tafeln, vol. 2: t. 223 (1885)

drawing:
engraving:

family: Caryophyllaceae
subfamily:
tribe:
subtribe:

epithet cited: glomeratus,-a,-um
epithet recognized: glomeratus,-a,-um

Illustration contributed by:
www.BioLib.de

permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=148969

full size (if available)

Synonyms:
  1. Alsine glomerata (Thuill.) E.H.L.Krause
  2. Cerastium acutatum Suksd.
  3. Cerastium alpinum Bunge
  4. Cerastium apetalum Dumort.
  5. Cerastium arenosum Kit.
  6. Cerastium brachycarpum Stapf
  7. Cerastium consanguineum Wedd.
  8. Cerastium constantinopolitanum Nyman
  9. Cerastium fulvum Raf.
  10. Cerastium glomeratum (Dumort.) Trinajstic
  11. Cerastium hirsutum Muhl.
  12. Cerastium mauritianum Bouton ex Baker
  13. Cerastium membranaceum Jacquem. ex Hook.f.
  14. Cerastium minutulum Des Moul. ex Steudel
  15. Cerastium ovale Pers.
  16. Cerastium pilosum Fischer ex Ledeb.
  17. Cerastium pseudoviscosum Schur
  18. Cerastium pumilum Raf.
  19. Cerastium rotundifolium Fischer
  20. Cerastium serpyllifolium M. Bieb. ex Ser.
  21. Cerastium sibiricum Turcz. ex Ledeb.
  22. Cerastium simense Hochst. ex A. Rich.
  23. Cerastium stevenii Schischk.
  24. Cerastium sylvaticum Steven ex Ledeb.
  25. Cerastium tenellum Gaudin ex Ser.
  26. Cerastium tomentosum Bojer
  27. Cerastium villosum Steven
  28. Cerastium viscosioides Candargy
  29. Cerastium viscosum (Wedd.) Rohrb.
  30. Cerastium viscosum
  31. Cerastium vulgatum L.
  32. Cerastium vulgatum (Thuill.) Edgew. & Hook.f.

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Cerastium glomeratum Thuill.
Thomé, O.W., Flora von Deutschland Österreich und der Schweiz, Tafeln, vol. 2: t. 223 (1885)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: 983aa0o8ofljpitp199mree4r3
SESSION date in: 2018-07-16
SESSION time in: 22:23:59
SESSION unix time in : 1531772639
SESSION unix time out: 1531773239
time_left: 600
current unix time :1531772639
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 23.20.25.122