Pelargonium triste L’Hérit. [as Geranium noctu olens Aethiopicum radice tuberosa foliis angustioribus]
cited name:
Geranium triste L.

J. Breyne, Exoticarum aliarumque minus cognitarum plantarum Centuria prima, t. 58, fig. 1 (1678)

drawing:
engraving:

family: Geraniaceae
subfamily:
tribe:
subtribe:

epithet cited: tristis,-is,-e
epithet recognized: tristis,-is,-e

Illustration contributed by:
Universitäts- und Landesbibliothek Sachsen-Anhalt, Halle, Germany

permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=295542


full size x

original

Synonyms:
  1. Geranium triste L.
  2. Pelargonium flavum L. Ait.

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Pelargonium triste L’Hérit. [as Geranium noctu olens Aethiopicum radice tuberosa foliis angustioribus]
J. Breyne, Exoticarum aliarumque minus cognitarum plantarum Centuria prima, t. 58, fig. 1 (1678)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: m9dah0b2vkrmru0tv0c5e2jgi5
SESSION date in: 2019-12-11
SESSION time in: 20:08:37
SESSION unix time in : 1576091317
SESSION unix time out: 1576091917
time_left: 600
current unix time :1576091317
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 3.215.182.36