Pelargonium triste L’Hérit. [as Geranium noctu olens Aethiopicum radice tuberosa foliis latioribus]
cited name:
Geranium triste L.

J. Breyne, Exoticarum aliarumque minus cognitarum plantarum Centuria prima, t. 58, fig. 2 (1678)

drawing:
engraving:

family: Geraniaceae
subfamily:
tribe:
subtribe:

epithet cited: tristis,-is,-e
epithet recognized: tristis,-is,-e

Illustration contributed by:
Universitäts- und Landesbibliothek Sachsen-Anhalt, Halle, Germany

permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=295688


full size x

original

Synonyms:
  1. Geranium triste L.
  2. Pelargonium flavum L. Ait.

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Pelargonium triste L’Hérit. [as Geranium noctu olens Aethiopicum radice tuberosa foliis latioribus]
J. Breyne, Exoticarum aliarumque minus cognitarum plantarum Centuria prima, t. 58, fig. 2 (1678)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: 4td9drata49gs4u2virso9mue0
SESSION date in: 2019-12-07
SESSION time in: 20:44:24
SESSION unix time in : 1575747864
SESSION unix time out: 1575748464
time_left: 600
current unix time :1575747864
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 3.234.214.179